fbpx

uvod 2019

DOMOV / uvod 2019

O KONFERENCII

SPÁJAME POHĽAD RODIČOV A UČITEĽOV NA VÝCHOVU DETÍ.

V projektoch občianskeho združenia ASROW, o.z. sa usilujeme hľadať a nachádzať jednotu vo výchove doma a v škole. Preto sa miniKonferenciou OHÝBAJ MA MAMKO, chceme venovať témam, ktoré pomôžu rodičom i učiteľom nachádzať vzájomné porozumenie a jednotný pohľad v otázkach výchovy detí.

Cieľom miniKonferencie OHÝBAJ MA MAMKO je spájať pohľad rodičov a učiteľov na výchovu detí. miniKonferencia bude postupne prinášať témy, ktoré pomôžu rodičom i učiteľom nachádzať vzájomné porozumenie a jednotný pohľad v otázkach výchovy detí.

Dnes, viac ako kedykoľvek predtým, majú rodičia prístup k množstvu odbornej litaratúry, vďaka čomu sa snažia pochopiť detskú dušu, detské správanie a vytvárajú si obraz o tom, ako vychovávať deti.

Napriek tomu, dnes, viac ako kedykoľvek predtým panuje veľký nesúlad medzi predstavami rodičov a učiteľov v tom, ako sa správa a funguje tzv. „dobre vychované“ dieťa.

Pravdepodobne ste sa už stretli so slovným spojením „prekročiť svoj tieň“. Úvodná miniKonferencia sa bude venovať téme sebapoznania a sebarozvoja, ktoré sú prvým krokom k tomu, ak sa rozhodneme pomyslene „prekročit svoj tieň“. Čo to vlastne znamená? Nie, nebudeme prekonávať hranice svojich fyzických možností.

Spoznaním toho kto som, odkiaľ pochádzam, aký boli moji rodičia, ako ma vychovávali, ako ovplyvnili to, aký sme, ako konáme, aké vzťahy máme a ako to prenášame do našej rodičovskej role, či do role učiteľa sa môžeme a vieme rozhodnúť, či pokračovať alebo sa zastaviť a začať znova, podľa toho, ako to chceme my sami. Dnes sa tomu hovorí tiež „vystúpiť zo zóny komfortu“.

Čoraz častejšie môžeme počuť o potrebe pravidiel a pevných hraníc vo výchove. Ideálne je, ak sú tieto pravidlá jednotné doma i v škole. Pretože rodina je prvou školou života a škola je druhým domovom. V čom je potrebné nastaviť pravidlá doma a v škole, ako ich nastaviť a najmä, ako docieliť, aby ich deti rešpektovali a dodržiavali?

Témou sebapoznania a dôležitosti pravidiel nás bude sprevádzať Marek Herman.

O PREDNÁŠKE

Prednášajúci

PhDr. Marek Herman je zkušený a uznávaný lektor, dlouhodobě se zaměřuje na sebepoznání, seberozvoj a na výchovu dětí do šesti let. Je sympatický svým osobním zaujetím, se kterým svoje přednášky a semináře vede. Učí na Universitě Olomouc, je autorem knihy „Najděte si svého marťana“, která se stala bestsellerem českých rodičů a učitelů.

„Co mě sytí?“

přednáška zaměřená na sebepoznání a seberozvoj

Hlavním cílem přednášky je umožnit lidem, aby se měli čas v klidu a pohodě zamyslet nad svým životem a uvědomit si, jak se jim vlastně daří. Také se dozvíte, proč jsou v našem životě tak důležitá pravidla. A také si některé z nich konkrétně ukážeme.

Co myslíte:

Co jsem se rozhodl udělat se svým životem? Jsem svobodný nebo navždy uvězněný v kolejích rodičů? Co znamená třetí zrada matky? Co je „moje“ a co „jejich“? Proč lidé nechtějí být lidí vítězi, ale stačí jim být statečný poražený? Jak ovlivňuje naše pohledy na realitu malé dítě v každém z nás, aneb co znamená dívat se na svět „marťansky“? Každý člověk má v sobě tři jadérka, k čemu vlastně jsou? Proč je tak důležitý limit, řád a pravidla? Existuje něco jako vnitřní kompas? A co pyramida potřeb?   

A také: 

Jaké jsou mé vztahy k lidem okolo mne? Kdo jsou „moji lidé“ a co je tajný kód, podle kterého je hledám? Jaké jsou tři základní životní dovednosti? A jaké jsou čtyři otázky, podle kterých poznám, jestli žiju spokojený život? A co je nejdůležitějším úkolem v životě každého člověka? 

MEDIÁLNI PARTNERI

Back to Top
Shopping Cart
0

Žiadne produkty v košíku.

Return to Shop
Added to cart